Види фізичної активності

Будь-яка фізична активність людини корисна для здоров'я по різному. Якщо ви захоплюєтеся одразу кількома напрямками фітнесу, то отримуєте можливість більш різнобічного розвитку. З іншого боку, зосередивши свої зусилля на якомусь одному різновиді, ви можете досягти в ньому більшого успіху. Отже, рішення за вами. Розгляньмо переваги та недоліки кожного з напрямів.

Фізична активність людини у форматі аеробного тренінгу

Аеробний тренінг — це така фізична активність, яка є дуже різноманітною у своїх проявах: від ходьби та бігу до їзди на велосипеді. Інтенсивність аеробного тренування має бути такою, щоб ви могли підтримувати розмову. Така інтенсивність дасть вам змогу тренуватися довше і частіше. У будь-якому разі ви спалюватимете калорії та покращите здоров'я серцево-судинної системи. Аеробний тренінг чудово підходить людям, які хочуть схуднути, незалежно від стажу занять фітнесом.

Хоча паливом для аеробного тренінгу є жирові запаси, надмірне захоплення такими тренуваннями здатне виснажити запаси м'язового глікогену. Це відбувається внаслідок перетренованості, відсутності повноцінного харчування та відсутності балансу між аеробним і силовим тренінгом. Також існують свідчення того, що зловживання аеробікою може призвести до порушень у роботі серця.

Високоінтенсивний інтервальний тренінг (ВІІТ)

ВІІТ складається з інтервалів високоінтенсивної фізичної активності, що чергуються з інтервалами помірної або низької інтенсивності. Таке фізичне навантаження людини не тільки вельми економічне в плані часових витрат, а й викликає підвищене після тренувальне споживання кисню. Це означає, що після важкого тренування ваше тіло потребує і споживає більшу кількість кисню. При цьому відбувається прискорення обміну речовин. А це призводить до того, що ви будете продовжувати спалювати калорії протягом 36 годин після ВІІТ.

Тренінг у стилі ВІІТ не має стандартів щодо тривалості інтервалів високої та низької інтенсивності (хоча найчастішою рекомендацією є 2 до 1). Хоча такий тренінг може бути цікавим і різноманітним, це також дає широкий простір для діяльності некваліфікованим тренерам. Також, якщо ви новачок і перебуваєте в не надто хорошій фізичній формі, ви можете легко травмуватися, якщо будете тренуватися без нагляду досвідченого тренера або на максимумі власних можливостей. Якщо ви відчуваєте сильний дискомфорт, тренуючись у стилі ВІІТ, знизьте інтенсивність або подумайте над тим, щоб зайнятися іншим різновидом фітнесу.

Йога — це також фізична активність

Це один із найдавніших різновидів фізичного навантаження. Різні напрямки йоги чудово підходять для досягнення різних цілей. Ви можете знайти групу, в якій велика увага приділяється дихальним практикам, управлінню стресом і досягненню ясності розуму. Або ж ви можете віддати перевагу такому напрямку, який змусить ваші м'язи як слід попрацювати та покращить вашу гнучкість. Різні пози йоги (асани) дають змогу поліпшити відчуття рівноваги, силу м'язів кора, рухливість і стабільність суглобів і багато іншого.

Найскладніше — це знайти групу, заняття в якій відповідають вашим фізичним, ментальним і духовним потребам. Певні прозахідні напрямки йоги концентруються винятково на фізичному здоров'ї, тоді як Аштанга чи Хатха йога йдуть глибше. Деяким людям подобається повторювати мантри та вивчати санскрит, тоді як усе, що потрібно іншим, це відволіктися від турбот за допомогою комплексу "Привітання сонця". Хай там як, шукайте і ви обов'язково знайдете те, що вам до душі. Невеликий досвід у кількох напрямках йоги вам не зашкодить. Однак майте на увазі, що йога не дасть вам ту саму користь для розвитку м'язів і витривалості, яку гарантують інші види тренувань. Фактично, деякі люди навіть підвищують ризик отримання травми, надто захоплюючись розтягуванням. Постарайтеся поєднати свої заняття йогою з іншими напрямками фітнесу.

Пілатес, як фізичне навантаження

Пілатес традиційно робить акцент на зміцнення м'язів кору (які охоплюють всі м'язи корпусу від таза до шиї). Це означає, що на тренуваннях з пілатесу вам доведеться стежити за правильністю постави та контролювати м'язи кора. Пілатесом можна займатися як без додаткового обладнання, так і з ним, і навіть на спеціальних тренажерах. Якщо ви зацікавлені у вирівнюванні хребта, то пілатес безумовно вам підійде. Якщо ви хочете позбутися болю в спині та зміцнити м'язи кора, обов'язково спробуйте цей різновид фітнесу.

Кілька традиційних напрямків пілатесу фокусуються на виконанні одних і тих самих послідовностей вправ на кожному тренуванні. І хоча вправи видозмінюються для того, щоб відповідати вашим можливостям, рано чи пізно ви досягнете в них межі розвитку. Деяким людям не вдається отримати бажані результати в плані схуднення або підвищення сили від тренувань з пілатесу. Також ви можете зіткнутися з труднощами в пошуку доступної за ціною можливості тренувань з пілатесу на спеціальному обладнанні. Групові тренування стають дедалі поширенішими і, безумовно, є доступнішими за ціною, ніж індивідуальні тренування. Але знайти такі групи в безпосередній близькості від вашого місця проживання може бути не так просто.

Тренінг з легкими обтяженнями

Це чудове фізичне навантаження, якщо ви новачок або відчуваєте брак енергії. Вправи з легкими вагами насичують ваші м'язи кров'ю і можуть послужити своєрідною заміною кардіо. Легкі ваги необхідні, якщо ви відновлюєтеся після травми, якщо вам потрібно з якоїсь причини знизити інтенсивність тренінгу або попрацювати над технікою виконання вправ.

Не варто тренуватися з легкими обтяженнями на постійній основі. На жаль, багато жінок тренуються винятково з 2-6 кілограмовими гантелями й бояться, що тренінг з більшими вагами зробить їх "накачаними". З цієї причини вони не можуть набрати м'язову масу, яка здатна зробити їх не тільки сильнішими та стрункішими, а й привабливішими (набирати м'язи треба в потрібних місцях).

Тренінг з важкими обтяженнями

Тренування з достатньо важкими для вас обтяженнями — це чудовий спосіб збільшити свою м'язову масу та силу, зміцнити кістки та суглоби, прискорити обмін речовин та багато іншого. Мабуть, найголовнішою перевагою цього виду фізичної активності є те, що саме вона має найбільший вплив на ваш зовнішній вигляд. Саме вона допомагає жінкам мати чудовий вигляд в обтислому одязі та бікіні.

У силовому тренінгу вкрай важлива правильна техніка. Виконуючи вправи з поганою технікою, ви легко можете травмуватися. Також вам доведеться з'ясувати, що означають такі незрозумілі слова, як "спліт, прогресивне навантаження, періодизація" тощо. Тож якщо ви новачок, то на перших порах вам, мабуть, варто тренуватися з тренером. Хороший тренер допоможе вам підібрати програму тренувань, що відповідатиме вашим можливостям, цілям і кількості наявного у вас вільного часу.

Опубліковано в Основи Тренування у September 10 2022 at 12:14 AM
Коментарі (0)
No login
Увійдіть або зареєструйтеся, щоб залишити свій коментар