Чи можна займатися спортом при геморої?

Чи можна займатися спортом при геморої? Відповідь здається очевидною, враховуючи, що основна причина розвитку геморою — малорухливий спосіб життя. Однак із цим захворюванням нерідко стикаються і люди, зайняті важкою фізичною працею, та ті, хто захоплюються силовими видами спорту. То чи корисні фізичні навантаження, чи, навпаки, погіршують стан здоров'я людини?

Загальна інформація

Чи можна займатися спортом при геморої? Лікарі одностайні в тому, що помірні фізичні навантаження корисні. По-перше, вони сприятливо позначаться на циркуляції крові, допоможуть ліквідувати застійні явища в прямій кишці. По-друге, вони призупиняють розвиток хвороби, не допускають посилення її проявів. Не дивно, що спорт вважається одним з інструментів лікування геморою на початкових стадіях.

Звісно ж, ідеться саме про помірковані навантаження, котрі не спричинять перенапруження організму, не викличуть розростання вузлів, що вже утворилися. Тренуючись приблизно 15-20 хвилин щодня, людина зробить вагомий внесок у покращення стану здоров'я. Про те, які саме види спорту рекомендовані, а від яких варто утриматися при геморої, можна дізнатися прочитавши інформацію надану нижче.

Корисні види спорту при геморої

Плавання

Відвідування басейну людині, яка страждає від цієї недуги, порекомендує кожен проктолог. Чому ж завжди першим згадується плавання, коли перераховуються корисні види спорту при геморої? Воно забезпечує рівномірний розподіл навантаження на всі м'язи тіла. Це призводить до усунення надмірного тиску на черевну порожнину, зону таза. Плавання сприятливо впливає на процес кровообігу та сприяє усуненню застійних явищ.

Навіть майбутні мами, яких турбує геморой, можуть дозволити собі плавання. Цей чудовий вид спорту можуть без побоювань обирати представники всіх вікових груп. Також проктологи радять відвідування басейну людям, у яких є схильність до цього захворювання. Одна з переваг, якими вирізняється плавання, - можливість зміцнювати здоров'я незалежно від поточної пори року, погоди.

Йога

Чи можна займатися спортом при геморої, якщо йдеться про йогу? Виконання асан практично так само корисне для організму людини, яка страждає на цю хворобу, як і плавання. Заняття йогою передбачають виконання безлічі вправ, які забезпечують усунення симптомів захворювання. Основні пози сприяють відтоку крові з ділянки тазу, позитивно позначаються на функціонуванні кишківника.

Які пози (асани) йоги найкорисніші для людей, змушених боротися з гемороєм? Проктологи рекомендують звернути увагу на таку асану, як Берізка (Сарвангасана). Поза передбачає стійку на лопатках з подальшим витягуванням ніг вгору. Оздоровчий вплив чинять й інші вправи йоги.

Спортивна ходьба

Чи можна займатися спортом при геморої, наприклад, спортивною ходьбою? Прогулянки на свіжому повітрі безсумнівно показані людям, яких турбує це захворювання. Ходьба позитивно позначається на стані м'язів ніг, черевного преса, активізує циркуляцію крові, забезпечує усунення застійних процесів.

Звичайно ж, ефективність ходьби як інструменту боротьби з гемороєм безпосередньо залежить від відстані. Бажано, щоб щодня хворий із таким захворюванням проходив не менше 3 км. Поступово відстань слід збільшувати, доводячи її до 5-7 км на добу. Спортивна ходьба допоможе не тільки усунути болісні симптоми захворювання, а й подолати проблему зайвої ваги.

Темп прогулянки не так важливий, як пройдена відстань. Людина може самостійно вибирати комфортну для себе швидкість ходьби, не доводячи до перенапруження.

Біг

Яким спортом при геморої можна займатися жінкам і чоловікам, крім перерахованих вище варіантів? Корисним для людей з таким захворюванням проктологи одноголосно оголошують біг. Пробіжка сприяє стимуляції кровопостачання тазових вен, позитивно позначається на стані м'язів черевного преса. Також цей вид спорту дає змогу позбутися такої неприємної проблеми, як закрепи.

Пробіжка, ранкова і вечірня, рекомендована не тільки для профілактики недуги. Тим, у кого вже розвинувся геморой, біг допоможе не допустити трансформації захворювання у важку стадію. Активізуються процеси відновлення постраждалих тканин, нормалізується кровопостачання тканин прямої кишки. Небезпека запальних процесів у змінених вузлах також знижується завдяки бігу.

Основна умова — регулярність тренувань. Бігати можна в будь-який час доби, на результат це не впливає. Дозволяється почати з кількох хвилин, поступово подовжуючи час тренувань, але уникаючи перенапруження.

Велоспорт, кінний спорт

Чим не можна займатися при геморої? Неприємна інформація для шанувальників кінного спорту - він не сумісний з цією недугою. Проктологи мотивують свою заборону утворенням теплового компресу між сидінням і тілом людини. У результаті активізуються застійні явища у тазових органах.

Що ж стосується велоспорту, то тут думки проктологів розходяться. Одні лікарі категорично проти їзди на велосипеді при геморої, пояснюючи це тими самими наслідками, що й у випадку з їздою на коні. Інші вважають, що велосипед можна використовувати, якщо захворювання перебуває на початковій стадії розвитку. Безумовно, йдеться про неквапливе катання по прямій рівній дорозі, яке триває не більше ніж пів години. При цьому має використовуватися спеціальне сидіння, призначене для велосипедистів, яких турбує геморой. Однак краще від використання цього транспорту все ж утримуватися, щоб уникнути загострення захворювання.

Гімнастика

Гімнастичні вправи рекомендовані на ранніх стадіях захворювання, а також як інструмент профілактики. Основна мета таких тренувань — зміцнення м'язів сідниць. Заняття гімнастикою мають тривати не більше 20-30 хвилин на день, вправи виконуються обережно, перенапруження недопустиме.

Приклад корисної при геморої вправи — ходьба на сідницях. Хворий розташовується на підлозі, витягує ноги. Далі йде імітація ходьби, сідниці при цьому ковзають поверхнею підлоги. Виконувати вправу слід приблизно упродовж десяти хвилин. Також корисно робити знайомі всім із дитинства "ножиці", повторюючи вправу 20-30 разів. Початкова позиція — лежачи на підлозі, ноги підіймають під прямим кутом, розводять, а потім неспішно схрещують.

Небезпечні види спорту

Отже, відповідь на запитання про те, чи можна займатися спортом при геморої очевидна. Які види дозволені особам, що страждають на цю підступну хворобу, також зрозуміло. Але існують і тренування, уникати яких наполегливо рекомендують усі проктологи. Йдеться про надмірні фізичні навантаження, котрі сприяють погіршенню стану хворого.

Геморой несумісний з такими видами спорту, як важка атлетика, бодибілдинг, пауерліфтинг. Силові навантаження спричиняють зростання внутрішньочеревного тиску, негативно впливають на процеси кровообігу, що відбуваються в органах тазу. Вони також можуть призвести до збільшення гемороїдальних вузлів, та їх випадання з прямої кишки.

Що робити у разі загострення

Чи можна займатися спортом при загостренні геморою? Проктологи стверджують, що в цей період слід обходити стороною тренажерні зали. Це стосується не тільки аматорів, а й професійних спортсменів, яким варто призупинити тренування до стабілізації ситуації.

Категорично протипоказані вправи, що викликають збільшення внутрішньочеревного тиску. Приклад таких вправ — присідання з додатковою вагою. Не рекомендується також вдаватися до підйому важких предметів.

Після операції

У яких випадках заняття спортом при геморої можуть становити небезпеку? Чи можна тренуватися після видалення гемороїдальних вузлів? Відповідь на це запитання - негативна. Хірург встановить часові рамки відновного періоду, протягом якого бажано утримуватися від будь-яких фізичних навантажень. У цю категорію входять не тільки спортивні тренування, але також і виснажлива фізична праця, підняття важких предметів.

Чи можна займатися спортом після операції (геморою), якщо відновлювальний період уже минув. Так, поступово в життя людини має повертатися спорт. Проктологи рекомендують почати з таких простих тренувань, як піші прогулянки, плавання. Відвідування басейну і спортивна ходьба не тільки не несуть загрози для організму, а й цілюще впливають на нього. Також можна додати легку гімнастику, не допускаючи перевтоми під час тренувань.

Опубліковано в Захворювання у September 19 2022 at 10:49 PM
Коментарі (0)
No login
Увійдіть або зареєструйтеся, щоб залишити свій коментар