Здоров'я після занять спортом (синовіт та хруст суглобів)

Доброго дня! Буду вдячний за консультацію. Займався активно спортом – скелелазіння, біг, бокс. Потім різко перестав. Лише іноді повертався до тренувань – раз на місяць, два. Через деякий час захрустіли всі суглоби. На зап'ясті з'явилась гігрома після підняття важкої сумки. Один раз сходив на йогу і від навантаження виник синовіт колінних суглобів. Я пов'язую ці захворювання з тим, що різко перестав займатись спортом. Буду радий знайти тут відповідь.

Андрій Скупський у July 25 2022 at 06:41 AM в Здоров'я
Також маю хрускіт, але десь ближче до стопи. Почалось давно, катав свій час на скейті. Болів немає усе ок. А ось спорт закидати не варто))
у July 25 2022 at 09:08 PM
Можу погодитись. Закидати не варто, але і фанатизм у спорті це вже не для мене.
у July 31 2022 at 09:58 PM
2 Відповідь(і)
Найкраща відповідь
1. Причинами хрускоту та клацань у суглобах можуть бути такі захворювання: бурсит, танденіт, подагра. Порушення в організмі обмінних процесів: цукровий діабет, дефіцит кальцію та вітаміну D. Нераціональне харчування. Надлишок або нестача фізичних навантажень.
 
Більшість фахівців схиляється до того, що лікувати суглоби треба, коли хрускіт супроводжується неприємними чи больовими відчуттями. Швидше за все, це може свідчити про розростання кісткової тканини або значне витончення хряща, ступінь якого вказує на стадію артрозу.
 
Якщо тріск і хрускіт супроводжує рухи в суглобах хребта, плечових, ліктьових або пальців, а больових відчуттів немає, то найімовірніше хвилюватися не варто. Будова цих суглобів, зв'язок і кісток навколо них така, що навіть незначний рух може викликати тріск при абсолютно здорових суглобах. Інша справа суглоби які відчувають осьові навантаження: кульшовий, колінний, гомілковостопний. Хрускіт у цих суглобах може свідчити про початкові прояви витончення хряща — артрозу.
 
2. Найбільш ймовірні причини виникнення гігроми зап'ястя або інших суглобів – вроджена слабкість тканин у суглобовій капсулі та скупчення в ній внутрішньосуглобової рідини, що прогресує під дією мікротравм, наприклад, при фізичному навантаженні або роботі за комп'ютером. Існує кілька теорій, які пояснюють причини гігроми.
 
Лікарі припускають, що пухлина є наслідком травми. Пошкодження суглоба веде до формування невеликих порожнин у хрящовій та сухожильній тканині, які потім зливаються в одну. Гігрома сухожилля чи суглоба розвивається повільно. Вона не досягає гігантських розмірів і не перетворюється на злоякісну пухлину.
 
Однак у розвитку захворювання можливі ускладнення. Вони пов'язані з підвищеним ризиком травми новоутворення, утрудненням рухів кінцівки, випадковим інфікуванням гігроми при пошкодженні шкіри, косметичним дефектом.
 
Якщо є гігрома кисті, стопи або іншого суглоба, краще вчасно видалити її, щоб новоутворення не заважало у повсякденному житті та не травмувалося.

Хрускіт у суглобах, зазвичай не супроводжується болем та у більшості випадків не призводить до негативних наслідків. Гігрома могла б виникнути навіть якби Ви займалися спортом. Якщо Ваш стан супроводжується болем, збільшенням суглобів, почервонінням суглобів, появою висипів/плям, зниженням працездатності суглобів, то в таких випадках слід звернутися до лікаря не займаючись самолікуванням.

Dmytro Koimsidi у July 25 2022 at 05:27 PM