Завмирання серця після спортивного навантаження

Доброго дня, скажіть, чи можна продовжувати заняття спортом, якщо після них довгий час присутнє відчуття завмирання серця, особливо ночами. Почала чергувати приймати рибоксинн та мілдронат, на рибоксині краще, але постійно приймати ліки без призначення лікаря побоююся. ЕКГ проблем не виявило.
Ivanka Dzyben у July 08 2022 at 08:06 PM в Здоров'я
3 Відповідь(і)
Найкраща відповідь
Те, що Ви описуєте — це можливий прояв порушення ритму, який лише 1 ЕКГ не може зафіксувати. Потрібні більш інформативні дослідження такі як: велоергометрія та/або тредміл-тест, СМАД та Холтерівське моніторування, можливо ще й УЗД серця. Варто відвідати лікаря терапевта для визначення об'єму обстеження та подальшої тактики ведення/лікування.
 
Для зменшення ризику виникнення аритмічних порушень рекомендую:
  • • уникати стресів, фізичних та емоційних перевантажень;
  • • вибудувати режим дня і дотримуватися його: спати щонайменше 8 годин на добу, регулярно здійснювати прогулянки на свіжому повітрі, проводити помірні фізичні навантаження;
  • • нормалізувати харчування: виключити недоїдання та переїдання, відмовитися від надто жирних, калорійних продуктів, що містять велику кількість штучних добавок. Додати до раціону фрукти та овочі, що містять вітаміни С, B, біотин, карнітин, кальцій та магній. Вживання їх, сприяє покращенню провідності серцевих імпульсів, живлення м'яза; регулярно (не рідше одного разу на рік) проходити повне медичне обстеження у кваліфікованих спеціалістів;
  • • відмовитися від "шкідливих звичок" (куріння, алкоголю).
 
Порушення серцевого ритму – поширений прояв багатьох захворювань серцево-судинної, ендокринної та нервової систем. Тому слід пам'ятати про профілактику і при необхідності лікування основних захворювань та виключенні факторів ризику, які призвели до порушень ритму.
 
Фактори ризику розвитку аритмій серця включають:
 
Вік, генетика, ішемічна хвороба серця, захворювання щитоподібної залози, лікарські препарати, високий артеріальний тиск, ожиріння, цукровий діабет, синдром патологічного нічного апное, електролітні порушення, вживання алкоголю, вживання стимуляторів.
 
Найчастіше з порушень серцевого ритму зустрічаються:
  • • екстрасистолія (позачергове скорочення),
  • • фібриляція передсердь (миготлива аритмія),
  • • пароксизмальна тахікардія (різке почастішання серцевого ритму від 150 до 200 ударів на хвилину).
 
Класифікація порушень ритму дуже складна. Аритмії та блокади можуть виникати в будь-якому місці провідної системи серця. Від місця виникнення аритмій чи блокад залежить їх вид.
 
Якщо Ви відчуваєте завмирання, зупинку серця і при цьому у Вас бувають запаморочення та непритомність, найімовірніше у Вас блокада серцевого ритму або брадикардія.
 
При виявленні у пацієнта будь-якого порушення серцевого ритму необхідно провести повне обстеження, щоб уточнити причини виникнення аритмії.
 
Тому ще раз рекомендую Вам не займатися самолікуванням та звернутися до лікаря терапевта для визначення об'єму обстеження та подальшої тактики ведення/лікування.
Dmytro Koimsidi у July 09 2022 at 02:13 AM Відредаговано
Величезна дякую за відповідь!
Обов'язково скористаюсь усіма порадами!
у July 09 2022 at 08:27 AM
Це гарне запитання. Я думаю, відповідь на нього залежить від того, про який вид спорту йдеться, наскільки інтенсивні тренування і як часто ви їх проводите. Як і в більшості речей у житті, головне – це поміркованість. Наприклад, дві крайності — нічого не робити й бігати марафони — на мій погляд, не дуже добрі. Вам необхідно підтримувати здоров'я серцево-судинної системи, а також зміцнювати м'язи та кісткову тканину. Нічогонероблення суперечить цьому, тому запитання "чи можна продовжувати займатись спортом" відпадає само по собі. Рекомендую знайти для себе фізичні навантаження, які сприяють цим двом основним складовим (підтримка здоров'я серцево-судинної системи, зміцнення м'язів та кісткової тканини), та тренуйтесь з розумом та в міру.
При появі перших ознак порушень у роботі серцевої діяльності необхідно звернутися до лікаря для встановлення діагнозу та отримання рекомендацій щодо лікування.
 
Лікування хворих з явними порушеннями серцевого ритму безпосередньо залежить від виду аритмії та її ступеня. Як правило, лікарі починають з лікування основного захворювання, яке стало причиною розвитку цієї недуги. Більшість видів порушень серцевого ритму не потребують медикаментозного лікування та усуваються звичайною зміною стилю життя людини: відмова від кофеїну у всіх його проявах, відмова від куріння, розумне вживання алкогольних напоїв, уникнення стресових ситуацій.