Тренування натщесерце (користь та шкода)

Вітаю усіх!

Мною була створено коротенький пост у блозі стосовно тренування натще.

Отримала несхвальні відгуки та декілька повідомлень стосовно того що пропагую не те що потрібно.

Особисто мені подобається тренуватися натщесерце, тому що так я відчуваю себе легкою та енергійною, і голова ясніша. Коли я їм перед тренуванням, я відчуваю себе млявою та повільною, а оскільки я займаюся гімнастикою та йогою, то хочу відчувати себе якомога легшою та сконцентрованішою.

Крім того, це добре для спалювання більшої кількості жиру, але це не є моєю першочерговою проблемою.

Мені це просто подобається, і я вважаю, що це має певні переваги, але це не для всіх, і це не робить великої різниці в цілому, що стосується результатів.

Тож ви можете спробувати кілька разів, щоб побачити, як це працює для вас.

Якщо ви спробували або маєте підтверджені дані стосовно користі та шкоди тренувань натщесерце, пропоную висловити свої думки тут.

Дякую!
9 Відповідь(і)
Найкраща відповідь

Тренування натщесерце збільшує аеробні можливості та сприяє ліпідному обміну.

Організм може виробляти лише невелику кількість глюкози, як правило, недостатню для еритроцитів і мозку. Отже, коли рівень глюкози починає падати, організм зменшує кількість, яку він дозволить спалити, зберігаючи її для перероблення, для еритроцитів та інших функцій, які потребують глюкози.

Залишається спалювати надлишок амінокислот, а також спалювати жири. Підвищується рівень гормону росту, що зменшує кількість білка, який може бути спалений.

Це призводить до того, що посилюється спалення жирів. Коли це відбувається, організм очищає вільні жирні кислоти, вільні тригліцериди та навіть жири, що застрягли в кровоносних судинах, так само як і те, що він може отримати з адипоцитів. Організм також з більшою ймовірністю переробляє пошкоджені клітини, що має різні ефекти, які *можуть* бути пов'язані зі старінням та / або раком, але потрібні додаткові дослідження.

Тренування натщесерце призводить до того, що організм переробляє тканини в паливо, і це призводить до зниження індексу маси тіла через втрату сухої маси тіла. Тому все-таки важливо вживати білок, клітковину, вітаміни, мінерали, жири та невелику кількість вуглеводів.

Комусь подобається такий досвід, але, зрештою, тренування натщесерце не приносить користі здоров'ю.

Однак, якщо Ти маєш на увазі періодичне застосування такого підходу, то це має *деякі* плюси.

Марія Струк у September 11 2022 at 10:51 PM
Так, йшлося про періодичність.Дякую.
3 дн., 11 год. тому
У моїй відповіді не буде науки, а тільки моє суб'єктивне бачення.
Якщо ваш енергетичний рівень під час тренувань натще високий, ви почуваєтеся здоровою людиною, то не потрібно зупинятися, а тим паче звертати увагу на негативні відгуки. Наше тіло знає більше, ніж будь-який науковий журнал, будьте інтуїтивно чуйними та приймайте сигнали, які подає вам ваше тіло.
Oleksandra Tomina у September 10 2022 at 11:42 PM Відредаговано
Деколи негативні відгуки стають поштовхом до обмірковування правильності тих чи інших дій. У цьому випадку відгуки такого типу вплинули на створення вельми корисного обговорення
у September 11 2022 at 10:53 PM

Сподіваюсь мій коментар не видався Тобі негативним. Я ж написав тільки те що "Вибач за таку реакцію, але я проти таких експериментів". Поясню чому...

Бо тренування натще не приносять користі, якщо тільки ви не страждаєте від надмірної ваги та вашою єдиною метою не є схуднення.

Тренування, особливо якщо це складне тренування, натще вводить організм у стан стресу. Йому не вистачає ресурсів, а від нього вимагають викластися на повну. Відновлення буде погіршуватися, буде втрачатись м'язова маса, оскільки тіло буде природним чином розщеплювати м'язову тканину, щоб використовувати її у якості енергії.

Тому якщо метою є "тупо" втрата ваги, жиру та м'язів, тренуватись натще "корисно"...

З мого особистого досвіду та багатьох спроб схуднути, можу сказати те що тренування, а саме пробіжки натще принесли мені багато користі.

Через кілька місяців, після того, як я почав дотримуватися свого режиму: рано вранці вставав з ліжка, пив воду й відразу виходив на вулицю, щоб побігати на свіжому повітрі, з кожним разом усе більше відзначаючи покращення фізичної форми, настрою і загального психічного самопочуття.

Моє перше знайомство з бігом на порожній шлунок відбулося, коли я прочитав в інтернеті інтерв'ю фітнес-моделі, де хлопець розповідав про переваги "голодних" ранішніх пробіжок. У той час я тільки починав свій шлях до втрати зайвої ваги та шукав будь-що, що могло б мені допомогти, і був готовий спробувати практично ВСЕ, що завгодно!

Починаючи я був не в формі та мав досить багато зайвих кілограмів. Мій досвід бігу був дуже незначним, і, чесно кажучи, я дуже швидко зрозумів, наскільки я був непідготовленим до таких звершень.

До пробіжок натще я підійшов дуже серйозно та щоранку послідовно пробігав 3-5 км. На кожній пробіжці я відстежував час, котрий я витрачав на той чи інший кілометраж. Спочатку результати були абсолютно невтішними!

З перебігом часу я почав відчувати прилив сил та енергії та значно покращив свої результати. Завдяки цьому я відчував величезне почуття виконаного обов'язку кожного разу, коли закінчував пробіжку, і розумів, що стаю ще на крок ближче до своєї мети.

Ефект жироспалювання від бігу натще працював для мене блискуче. Я досить швидко почав худнути, та за 3 місяці скинув 14 кілограмів. Проте, окрім бігу, я ще тренувався в спортзалі, та дотримувався правильного харчування, я думаю це також сприяло покращенню моїх результатів, але саме ранішній біг на свіжому повітрі був основним фактором, що вплинув на моє бажання вести здоровий спосіб життя.

Є щось особливе у ранковій пробіжці, котра налаштовує на те що день буде хорошим. Моя порада всім, хто думає про ранкові пробіжки натще - просто спробуйте і ви не пожалкуєте! 

Перепрошую за таку тираду й за те що трохи відійшов від теми, але хотілось поділитись враженнями та можливо мотивувати когось на позитивні зміни та підштовхнути до звершень, котрі принесуть вам тільки КОРИСТЬ. Бажаю усім - ЩАСТЯ - ЗДОРОВ'Я - ПОЗИТИВУ!

Юра Мальків у September 17 2022 at 02:52 PM
Ти молодець! Так тримати! Основне це бажання та цілеспрямованість!
у September 17 2022 at 02:55 PM

Тема тренування натщесерце є на цей час досить актуальною темою для обговорення, бо насправді у такого типу тренуваннях є переваги. Ось знайшла цікаву інформацію, єдине що тут йдеться не про усі різновиди тренувань, а тільки про кардіо. Не знаю наскільки тут усе правда, але це певною мірою присікається з тим що я читала тут в інших відповідях.

Ідея кардіотренування натщесерце полягає в тому, що перше, що ви робите, прокинувшись вранці, це прямуєте до спортзалу (або іншого місця, де ви плануєте тренуватися) і проводите 30-60-хвилинне кардіотренування. Постійно ведуться суперечки про те, чи є тренування натщесерце корисними, і чи варто їх додавати у свій тренувальний розпорядок. Річ у тім, що кардіотренування натщесерце має багато переваг, особливо якщо ви новачок у тренуваннях, або повертаєтесь до звичного режиму тренувань. Погляньте на деякі з переваг, які ви можете отримати виконуючи кардіотренування натщесерце вранці.

Підвищене спалювання жиру

Всім подобається ідея спалювання зайвого жиру, і кардіотренування натщесерце дає вам таку можливість. Кожного разу, коли ви рано вранці тренуєтесь натще, ви збільшуєте свої шанси на спалювання жиру. У вас більше шансів спалювати жир вранці, тому що вранці рівень кортизолу вищий. Для тих, хто не знає, кортизол — це гормон, який допомагає метаболізувати жир в енергію. Іншими словами, ваше тіло прокидається підготовленим і готовим до спалювання жиру. Майте на увазі, однак, що ви також, швидше за все, будете спалювати й м'язи, але додавання відповідної кількості білка у ваше харчування в поєднанні з ефективною програмою силових тренувань повинно допомогти вам запобігти цьому.

Покращення інсулінового здоров'я/толерантності до глюкози

Нещодавно було проведено дослідження, яке показало збільшення генної сигналізації, пов'язаної з кращою регуляцією рівня цукру в крові та рівня інсуліну у відповідь на виконання фізичних вправ, яким передувало нічне голодування. Висновок полягав у тому, що вживання їжі перед фізичними вправами, ймовірно, може зупинити довгострокові адаптації, викликані в жировій тканині у відповідь на регулярні фізичні вправи. Таким чином, простіше кажучи, кардіотренування натщесерце може реально змінити правила гри, покращуючи метаболічне здоров'я.

Підвищене засвоєння поживних речовин

Слід пам'ятати, що після тренування м'язи більш "голодні" щодо глюкози, а чутливість до інсуліну максимальна, тому поживні речовини краще засвоюються. Таким чином, якщо припустити, що якість тренування не постраждає від приймання їжі після тренування, вам краще вибрати варіант приймання їжі після тренування.

Як і будь-яке доповнення до вашого розпорядку дня, дуже важливо, щоб ви включали кардіо натщесерце обережно. Кардіотренування натщесерце — це чудовий спосіб прискорити втрату жиру і допомогти спалювати жир у проблемних зонах. Однак кардіотренування натще все одно слід доповнювати збалансованим харчуванням і якісною програмою силових тренувань, щоб уникнути втрати м'язової маси.

Veronika Panileyko у September 16 2022 at 05:48 PM Відредаговано
Вважається, що тренування натщесерце допомагає спалювати більше жиру, оскільки рівень глікогену низький, рівень інсуліну низький, і при проведенні тренувань натще ви будете спалювати в основному жир. Це ствердження не відповідає дійсності. Якщо ви знайомі з біологією фізичної активності, то знаєте, що в залежності від інтенсивності вашого тренування, ваш організм віддає перевагу різним видам палива. Якщо ваша інтенсивність дуже низька, наприклад, ходьба, ваше тіло буде отримувати енергію з периферичного жиру (жиру в організмі), в будь-якому випадку, натще чи ні, але якщо ваше кардіо більш інтенсивне, все більше і більше енергії буде надходити з глікогену або м'язів. Якщо ви тренуєтеся з високою інтенсивністю натщесерце, це погано позначиться на ваших м'язах.
Anton Linov у September 15 2022 at 10:33 AM
Займаюся велоспортом серед аматорів. Іноді я навмисно тренуюся з невеликим запасом "пального". Помітив, що коли я практикую це часто, це збільшує мою здатність залишатися бадьорим під час поїздок тривалістю понад три години/80 км. Моя теза полягає в тому, що тренування натщесерце вчить моє тіло доповнювати нормальний метаболізм циклу Креба (з використанням глікогену) жировим метаболізмом. Таким чином, навіть коли я їжджу на велосипеді, моє тіло активно додає енергію з жирових запасів, щоб я використовував менше глікогену для подолання тієї ж відстані та мав більше енергії наприкінці дуже довгих поїздок. Бували випадки, коли я проїжджав 150 кілометрів без жодного прийому їжі, окрім води.
Мала досвід тренування з шейпінгу на порожній шлунок був негативним. Складність тренування була на 5 з 10...
А ось відчуття були такими як ніби 20 з 10...
Почувалась дуже виснаженою, паморочилось у голові, під кінець тренування страшенно розболівся шлунок...
Kateryna Vaida у September 13 2022 at 09:09 PM

Не бачу нічого поганого у тренуваннях на порожній шлунок. Хоча варто зазначити що корисними вони можуть бути саме для схуднення, змушуючи організм під час тренувань спалювати жири, а не глюкозу. Ось чому надзвичайно корисно тренувати м'язи живота або стегон саме натще. Однак, тренуючись для набуття об'єму м'язів — тренування натщесерце, сприятимуть, тому що, м'язи будуть спалювати самі себе.

Марія Бабич у September 11 2022 at 09:01 PM