Чи можна тренувати литки кожен день?

Доброго дня! Маю запитання стосовно тренування литок. Проблема полягає у тому, що мої литки не збільшуються в об'ємах. Силовий прогрес присутній, а ось зовнішній вигляд залишає бажати кращого Можливо це відбувається через те що, приділяю замало часу для їх тренування? Підкажіть чи можу я тренувати литки кожен день і як це вплине на прогрес росту об'ємів?
Віктор Гриня у September 03 2022 at 01:12 PM в Тренування
4 Відповідь(і)

У більшості людей не ростуть литки, тому що вони їх взагалі не тренують або тренують занадто часто. Якщо ви з таких людей, то почніть тренувати їх двічі на тиждень по 3-4 підходи у 2-3 вправах. Ви можете поступово збільшувати вагу та кількість сетів, але не днів тренування литок. І тільки тоді ви почнете бачити результати.

Але той факт, що ви поставили це запитання, наводить мене на думку, що ви вже тренуєте свої литки. І тренуєте їх досить часто. Можливо занадто часто або ви тренуєте їх лише у 2-3 сетах наприкінці тренування ніг? Є велика ймовірність, що якщо ви кудись поспішаєте, ви можете взагалі пропустити тренування литок у цей день. Так відбувається з більшістю людей, і тому у них не розвинені литки. Таким чином, хоча теоретично ви тренуєте їх регулярно, насправді ви пропускаєте тренування литок. Тренуйте литки регулярно, але не кожен день, і ви помітите, як вони зростатимуть.

Добре, тепер ви їх тренуєте регулярно та не кожен день, але зростання все одно немає. Чому так відбувається?

Тому, що литки — це м'язи, що повільно скорочуються, і вони здатні витримувати дуже тривалі навантаження. Таким чином, щоб вони росли, їх потрібно тренувати з великою кількістю повторень і великою кількістю сетів. Якщо ви не можете збільшити їх за допомогою трьох сетів, вам, ймовірно, слід тренувати їх за допомогою більшої кількості сетів. Гарною ідеєю буде тренування обох литкових м'язів (литкового та камбаловидного). Так ви зможете повністю їх опрацювати.

Приблизна схема для збільшення литок така:

Припустимо, що ви тренуєте ноги у вівторок та п'ятницю,

Вівторок:
1. Підйоми на носки стоячи: 4 сети з великою кількістю повторень та помірною вагою.

2. Підйом на носки сидячи: 4 сети з важкими вагами та не великою кількістю повторень.

П'ятниця:

Повторіть вівторок!

У проміжках між цими днями ви можете додавати декілька сетів стрибків на скакалці з великою кількістю повторень (500 або, навіть 1000). Такий тренінг сприятиме зростанню витривалих м'язів, що повільно скорочуються.

Я знаю, що тренування виглядають надто простими, але якщо ви підрахуєте кількість сетів, то в підсумку за тиждень ви виконаєте 16 сетів із поєднанням великої кількості повторень та високої інтенсивності. Не забуваймо також про проміжкові дні стрибків на скакалці. Запевняю вас, це однозначно допоможе навантажити ваші литки та сприятиме їх зростанню.
Mark Luberg у September 04 2022 at 04:22 PM

Можливо, ви не використовуєте достатню вагу, повний діапазон руху чи об'єм. Подумайте про це - литки звикли носити все ваше тіло протягом багатьох годин.

Якщо ви бажаєте кинути їм виклик, вам потрібно провести їх через весь діапазон руху з достатньою вагою або достатнім об'ємом.

Я не знаю, як ви "качає ікри", але я припускаю, що ви не виконуєте повного діапазону руху, так робить більшість, виконуючи рух з середини та вгору або з середини та вниз. Спробуйте виконувати повний діапазон руху з великою вагою. Доводьте до відмови, принаймні, в останньому сеті. І дайте їм час.

Тільки переконайтеся, що все, що ви робите, є безпечним для вас. І НЕ ТРЕНУЙТЕ ЛИТКИ ЩОДНЯ. Будь-які м'язи потребують відновлення. Я треную литки два рази на тиждень. Вони ростуть, хоч і повільно 😎

Успіхів!
Pavlo Damik у September 04 2022 at 03:00 PM

Виходячи з особистого досвіду та думки, ви використовуєте свої ікри щодня при ходьбі, бігу тощо, тому я не бачу нічого поганого в тому, щоб щодня робити кілька стрибків на ящик (тумбу) та підйомів на носки.

Я дійшов висновку, що найкраще виглядають литки, котрі "використовуються", тобто коли м'язи були розвинені органічно та завдяки реальному фізичному використанню. Думайте про ходьбу, походи, скелелазіння, стрибки, а не тільки про тягання заліза в тренажерному залі.
Ivan Mosiy у September 03 2022 at 06:32 PM

Як показує мій особистий досвід, литки можна тренувати майже щодня, але іноді потрібно давати їм відпочинок. З того часу, як я почав тренувати литки щодня або майже щодня, їх об'єми збільшились. Я приходжу в зал за 15 хвилин до запланованого тренування і роблю супер або три сети з різних підйомів на носки.

Іноді я роблю першу вправу з великою вагою, виконуючи 20 повторень, потім переходжу на інший тренажер, використовую легшу вагу та виконую вибухові 30 повторень, потім переходжу на наступний тренажер і виконую 50 повторень з максимальною швидкістю, не високою вагою. Потім повторюю це 3-4 рази з перервою на відпочинок у 2 хвилини.

Такого типу "попереднє тренування" я виконую 5 днів на тиждень, залишаючи щонайменше два дні на тиждень вільними від інтенсивної роботи над литками (зазвичай це дні ніг).

Коли я на роботі, чекаю, поки підігріється моя їжа, я викроюю ці 3 хвилини й просто роблю підйоми на носки стоячи, до відмови.

Литки швидко відновлюються, вони постійно перебувають у русі, тому, якщо ви хочете, щоб вони росли, вам потрібно багато з ними працювати.