Базові вправи та моє ставлення до них

Вітаю, шановні читачі! Сьогодні хотів би сказати пару слів про своє ставлення до базових вправ – жиму штанги лежачи, присідань зі штангою і станової тяги. Згадаю далеке минуле. Всім любителям тренувань з обтяженнями відома рекомендація “старичків”, яка звучить так: “роби базу до відмови”.

Перший час після приходу в тренажерний зал я дуже скептично ставився до цієї поради. Чому? Річ у тім, що присідання, жим і станову, основою тренувального процесу зробили не бодибілдери, пауерліфтери. Тобто люди, чиєю метою була тільки сила, але не трансформація тіла.

Пауерліфтинг раніше був “залізним” видом спорту номер 1, тому підходи пауерліфтерів перекочували в бодибілдинг. Для мене ж сила ніколи не була пріоритетом, я тренувався саме для побудови свого тіла. Більш того, я часто спостерігав за людьми, котрі підіймали великі ваги в базових вправах, але м’язи у них були не такі вже великі.

Додамо сюди поширене переконання, мовляв, від станової тяги й присідань росте талія (а це впливає на естетику). У підсумку базу з великими вагами я уникав, виконував її нечасто. Тренувався з гантелями та власною вагою, поради про базу і чути не хотів.

Так пройшов перший рік моїх тренувань. Багато хто говорить, що м’язи найактивніше ростуть саме в перший рік тренувань. А далі ріст сповільнюється і форма просто “шліфується”.

Мій випадок був іншим: за перший рік тіло істотно не змінилося, і засмучений таким результатом я вже хотів кинути тренування у тренажерному залі та перемикнутися на якийсь інший різновид спорту. Але на останок вирішив переглянути своє ставлення до тієї самої бази, заради експерименту. Що з цього вийшло? Через три місяці виконання виключно бази я помітив довгоочікувані зміни.

Це мене дуже вразило, “ізоляція” не давала того ж ефекту. Тепер я інакше відчував своє тіло, нейром’язовий зв’язок покращився.
Зростання силових показників вплинуло і на ріст м’язів. Після цього експерименту я включив присідання, жим лежачи та станову у свою програму тренувань, та почав виконувати їх регулярно. Шкода, що в перший рік я був таким скептиком і упустив час!
Мої висновки такі: обов’язково виконувати базу (тим більше новачкам), але з почуттям міри й без погоні за великими вагами.
Опубліковано в Тренування у September 03 2022 at 11:20 AM
Коментарі (0)
No login
Увійдіть або зареєструйтеся, щоб залишити свій коментар